Dowiedz się jak skutecznie rozwijać swoją karierę. Profesjonalne szkolenia dla inżynierów.

10 kwietnia 2020ogólneAdvance Design

Partager

Dowiedz się jak skutecznie rozwijać swoją karierę. Profesjonalne szkolenia dla inżynierów.
Graitec Profesjonalne szkolenia dla inżynierów dowiedz się jak skutecznie rozwijać swoją karierę BLOG

 

 

Obecny czas  to dynamiczny rozwój oferty szkoleniowej. Rynek polski dostarcza wiele możliwości odbycia szkoleń z oprogramowania CAD. Pojawia się coraz więcej ekspertów oferujących swoje rozwiązania. W artykule przedstawiam w jakie działania podejmuje Centrum Szkoleniowe Graitec, aby być nieustannie dopasowanym do obecnych i przyszłych trendów.

Czym warto się kierować wybierając szkolenie?

Na rynku szkoleniowym od zawsze istotnym kryterium wyboru szkolenia była cena. Na szczęście ten trend się zmienia i przedsiębiorcy, którzy mają świadomość jak motywować swoich pracowników opierają się na innych aspektach, zanim podejmą decyzję. Nasza szeroka oferta szkoleń udowadnia, że można wziąć udział w szkoleniu, które z jednej strony stoi na wysokim merytorycznie poziomie, a z drugiej strony zachowuje atrakcyjną cenę.

Bardzo ważny jest organizator szkolenia, jego doświadczenie i poziom specjalizacji w danej dziedzinie. Można kierować się rekomendacjami jak również stażem istnienia takiej instytucji. Tylko najlepsi przetrwają na tak wysokim rynku konkurencyjnym. Drugim aspektem jest wiedza, kompetencje i doświadczenie samego prelegenta. Programy szkoleń otwartych często przedstawiane są na stronie organizatora. Po wnikliwej analizie można ocenić czy spełniają one zapotrzebowanie. Jeżeli czegoś brakuje warto dopytać organizatora – bo być może taki klient kwalifikuje się już na szkolenie indywidualne.

Warto też wziąć pod uwagę formę prowadzenia szkolenia – czy to tylko forma wykładu – czy może, jak w naszej firma bardziej forma konsultacji i warsztatów, gdzie nowo zdobytą wiedzę można od razu przećwiczyć na konkretnych przykładach, niejednokrotnie sugerowanych przez samych słuchaczy.

Co wyróżnia w takim razie ofertę szkoleń Graitec?

Przede wszystkim to co nas wyróżnia to wieloletnie międzynarodowe doświadczenie z prowadzonych projektów szkoleniowych. Graitec posiada najwyższy możliwy status Platynowego Partnera Autodesk. Mamy również autoryzację jako Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Autodesk. Jest to potwierdzenie najwyższych kompetencji i wiedzy, którymi dzielimy się z naszymi słuchaczami na naszych szkoleniach.Bogate doświadczenie zdobyliśmy między innymi z połączenia dwóch firm Robobat i Graitec. Posiadamy ponad 200 wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów na całym świecie. Każdy z nich posiada tytuł Autodesk Certified Professional wydawany przez firmę Autodesk.

Chcemy urozmaicać nasze szkolenia poprzez wymianę doświadczeń i praktyk od naszych kolegów z całej Grupy Graitec. To wszystko wyróżnia nas na rynku szkoleniowym w Polsce. Część tej wiedzy prezentujemy na webinariach, które z dużym zaangażowaniem tworzy nasz Dział Techniczny.

Nasza oferta szkoleniowa z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę uczestników. Większość wraca do nas chcąc stale rozwijać swoje kompetencje, doceniając wysoki poziom merytoryczny prezentowany podczas szkoleń oraz kontakt z prowadzącym w okresie zaraz po szkoleniu. Coraz mocniej rozwijamy szkolenia z oprogramowania Graitec Advance Design, które są integralną częścią wdrożenia tego rozwiązania w biurach konstruktorskich.

Na co powinni zwrócić właściciele biur projektowych aby rozwój kompetencji pracowników był opłacalną inwestycją – a nie zbędnym kosztem?

W obecnym czasie na rynku pracy daje się zauważyć duży deficyt wykwalifikowanych konstruktorów i inżynierów w branży budowlanej. Każdy pracownik jest ważny dla firmy, powinno zadbać się o jego rozwój nie tylko w perspektywie krótkoterminowej ale w perspektywie dłuższego czasu. Wiele razy spotykamy się ze stwierdzeniem, że szkolenia są zbędnym kosztem lub, że firma sama przeszkoli swoich pracowników. Staramy się doradzić jak  odpowiednio dobrana ścieżka szkoleniowa może zamienić się w inwestycję , która bardzo szybko się zwróci.

Czym kieruje się Graitec przy budowaniu oferty szkoleniowej?

Nieustannie analizujemy zapotrzebowanie rynku pod względem szkoleń inżynierskich. Naszymi klientami są największe firmy w Polsce i Europie dzięki czemu wiemy „co w trawie piszczy”. Dzięki temu w zakresie merytorycznym uwzględniamy najczęściej zgłaszane problemy czy scenariusze pracy z którymi borykają się nasi użytkownicy.

Oferujemy szkolenia zarówno grupowe jak i indywidualne. W swojej ofercie mamy szkolenia, takie jak Autodesk Robot Structural Analysis, Autodesk Revit, Autodesk Advance Steel, oraz dotyczące naszych autorskich programów m.in. Graitec Advance Design. Jako jedyni na rynku jesteśmy autorem jednego z najpopularniejszych narzędzi do analizy MES w Europie.Nasze szkolenia staramy się prowadzić w formie konsultacji i zadań praktycznych. Po krótkiej rozmowie możemy podpowiedzieć klientowi jakie kursy powinien przejść, aby przygotować się do roli, którą będzie sprawował albo do charakteru zadań z którymi będzie się mierzył. Po szczegółowym wywiadzie wiemy jaką ścieżkę zaoferować czy to będzie pełny wymiar godzin i nauka od podstaw czy zindywidualizowana ścieżka rozwoju.

GRAITEC Autoryzowane Centrum Szkoleniowe Proces szkoleniowy Ścieżka Kariery

Rysunek 1 obrazuje sugerowaną ścieżkę rozwoju dla stanowiska Projektanta Konstrukcji.

Kiedy jest odpowiedni moment na rozpoczęcie pracy w środowisku 3D?

Klienci często uzależniają szkolenia i kursy od pozyskania konkretnego projektu z wymaganiami pracy w 3D.  Uważają, że wiedza na ten temat nie jest od nich w obecnym czasie wymagana. Nasze doświadczenie z pracy z klientami pokazuje jednak, że lepiej zacząć naukę wcześniej, żeby być przygotowanym na realizację pierwszego projektu zanim ten się pojawi. Pozwala to uniknąć przestojów i kosztowych poprawek – czy w najgorszym wypadku błędów i utraty zlecenia. Wiedza zdobyta na szkoleniach wymaga utrwalenia poprzez prace na „żywym” organizmie. Świadomość technologii BIM mocno zakorzeniła się na polskim rynku, dlatego już teraz warto podnieść swoja znajomość pracy w oprogramowaniach 3D, aby przede wszystkim zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. Każde odbyte szkolenie potwierdzone jest uzyskaniem certyfikatu sygnowane logiem Autodesk® oraz Graitec®.

Czy warto brać udział w szkoleniach w Graitec i jaką wybrać ich formę.

Zdecydowanie. Pracodawcy, którzy sami się rozwijają ale również swoich pracowników, to profesjonaliści, którzy widzą wartość tego typu działań i mają wizję rozwoju swojego biura projektowego. Jeżeli kierują swoje zapytania do firmy Graitec mają pewność w uzyskaniu wiedzy od ludzi wykształconych i doświadczonych a przede wszystkim „budowlanych zapaleńców” czyli po prostu entuzjastów i pasjonatów.Uważam, że bardzo dużą wartość ma udział w szkoleniach stacjonarnych. Jednak obecna sytuacja kieruje nas w stronę szkoleń online do których i nasza firma się dostosowała. Przygotowaliśmy szkolenia zdalne, które w pełni prowadzone są według programu szkoleń stacjonarnych. Dużą wagę  skupiliśmy na organizacji technicznej , aby transmisja na żywo z klientem odbyła się w sposób płynny i bez jakichkolwiek przeszkód.

Czym kończy się szkolenie?

Każde prowadzone przez nas szkolenie kończy się wydaniem imiennego certyfikatu. Certyfikat ten czy to wydany w imieniu Autodesk czy wydany przez Graitec jest potwierdzeniem uzyskania konkretnej wiedzy i kompetencji przez uczestnika naszego szkolenia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach.

Powiązane treści

Problem z zarządzaniem dokumentacją i jej obiegiem w projektach budowlanych

17 maja 2022ogólneGRAITEC Expert

Problem z zarządzaniem dokumentacją i jej obiegiem w projektach budowlanych

Jak stworzyć kombinacje według Eurokodu 0 – poznaj bliżej EC0

30 października 2020ogólneGRAITEC Expert

Jak stworzyć kombinacje według Eurokodu 0 - poznaj bliżej EC0

Projektowanie koncepcyjne przy użyciu rozwiązań Autodesk

13 sierpnia 2020ogólneGRAITEC Expert

Projektowanie koncepcyjne przy użyciu rozwiązań Autodesk